Koncem června jsme Fakultě elektrotechnické vypomohli s prezentací na akci Vědafest, která je určena pro širokou veřejnost, zejména školáky. Jednotliví vystavovatelé z řad univerzit, vědeckých a veřejných institucí i firem zde měli připravené nejrůznější aktivity a interaktivní exponáty seznamující veřejnost s jejich činností a vědním oborem. Náš klub návštěvníkům nabídl možnost vyzkoušet si pájení jednoduchých elektronických součástek a seznámit se tak s osazováním desek plošných spojů. Dále jsme měli od klubu wITches zapůjčené malé roboty Ozobot, které si děti mohly vyzkoušet programovat pomocí barevných příkazů. Za naši fakultu se zde představila ještě elektrická formule a Van de Graaffův generátor. Těší nás, že jsme se mohli podílet na takto velké akci a třeba se i naším přičiněním některé z dětí v budoucnu rozhodne pro studium právě u nás.

Na fotografie z akce se můžete podívat zde.