Na začátku dubna jsme pro studenty posledního ročníku bakalářského studia uspořádali přednášku o státních závěrečných zkouškách. Prezentujícími byli studenti magisterského a doktorského studia, kteří již mají státnici za sebou a mohli se tak podělit o své zkušenosti a dojmy z této zkoušky. Studenti z doktorských programů navíc poskytli i náhled z druhé strany, jak probíhá jejich příprava a organizace. Přednáška se konala online 7. dubna od 19:30 na platformě MS Teams. Online forma byla zvolena na přání samotných studentů, kteří si tuto možnost odhlasovali na fakultním Discord serveru. Obdobně jako v minulém roce byl o akci poměrně velký zájem a na živo se jí zúčastnilo okolo 70 studentů. Pro ty, kteří se na akci připojit nemohli, byl pořízen alespoň záznam.

Záznam z přednášky je dostupný pro studenty a zaměstnance ČVUT zde.